За контакти +359879 009 566
+359878 903 665
Геният на Алберт Айнщайн през очите на малка мишка

Геният на Алберт Айнщайн през очите на малка мишка

Торбен Кулман, авторът на „Линдберг. Приключенията на мишлето летец“, се завръща с нова книга, посветена на един от най-великите физици, живели някога. „Айнщайн. Фантастичното пътешествие на едно мишле през времето и пространството“, публикувана от „Ентусиаст“, преплита по неповторим начин въображение, наука и история. Със забележителния си визуален усет и завладяващ сюжет Кулман връща читателите десетилетия назад, когато един служител на Патентното ведомство в Берн успява да преобърне физичните закони. А дали това не се случва благодарение на един малък изследовател?

Торбен Кулман е един от най-известните съвременни немски творци. Той учи илюстрация и комуникационен дизайн във Висшето училище за приложни науки в Хамбург. Дебютната му книга „Линдберг. Приключенията на мишлето летец“ е неговата дипломна работа, която скоро привлича вниманието на издателите и бързо се превръща в бестселър. Същия успех постигат и следващите заглавия от поредицата, която представя личности, белязали ярко историята на човека: „Армстронг“ и „Едисън“. До момента те са преведени на над 30 езика и са продадени в общ тираж от над един милион екземпляра.

Най-новото издание от серията, „Айнщайн. Фантастичното пътешествие на едно мишле през пространството и времето“, илюстрирано с акварел и молив, се отличава с научнофантастични елементи и е повлияно от големите майстори на този литературен жанр.

Всичко започва, когато една малка мишка пропуска големия фестивал на сиренето в Берн с точно един ден закъснение. Как е възможно това, след като прилежно брои дните до събитието? Решена да промени това, тя започва да проучва темата за времето. Но колкото и да дълбае в нея, остава един въпрос: Може ли времето да се върне назад? С много изобретателност и с помощта на теориите на Алберт Айнщайн, мишката построява машина, с която се отправя на вълнуващо пътуване с неочакван край.

„Торбен Кулман създава поредица от илюстрации, които въздействат с необичайна сила, а текстът тече безпроблемно и дискретно“, пише „Der Spiegel“. „Тази невероятна история за причудливо умна мишка, в която реални събития са съчетани с въображение, наистина е удивителна.“

Геният на Алберт Айнщайн през очите на малка мишка
„Алто комюникейшънс енд пъблишинг“ ООД
„Алто комюникейшънс енд пъблишинг“ ООД

Сайтът ни използва Бисквитки (Cookies). За повече информация, може да посетите: